Pozvánka na Čtvrtkon #67 – 5. dubna 2018

  • Kdy: 12.03.2018 12:31

Velikonoční Čtvrtkon bude tak trochu o Microsoftu, ale ne tom starém a „zlém“, nýbrž o novém „cool“ MS s cestou Open Sourcu :-) Přijďte načerpat inspiraci o tom, jak se aktuálně dělají webové stránky na nové verzi .NET Core, která je multi platformní. Nově už tak nemusíte být vázáni pouze na Windowsy, ale je možné pracovat s .NET (Core) i na Macu a Linuxu. Zároveň se podíváme na funkcionální programování pomocí F# v kombinaci s JavaScriptem.


Tomáš Horváth

IT konzultant a především .NET developer srdcem i duší, který se zajímá o metodiky vývoje a DevOps. Ve svém volném čase je člen nopCommerce komunity a vývojář nejrůznějších doplňků pro e-commerce.

Téma: ASP.NET Core dospělo už i v Linuxu

ASP.NET Core nám již dospělo a je nejvyšší čas se s ním seznámit. Přednáška nejen pro .NET vývojáře, ale i pro nadšence multiplatformního vývoje. Společně vyvrátíme několik oxymoronů o zlém Microsoftu a na závěr přednášky pořádně vystrašíme JS vývojáře :-)

Miroslav Veith

Miro z jihočeské vesnice se zastávkou na Jihočeské univerzitě zamířil rovnou do Prahy a světa .NETu. Začínal nejprve koketovat se Silverlightem a WPF, ale později se přesunul na vývoj webových stránek a aplikací. V poslední době se zajímá právě i funkcionální programování v F#.

Téma: Fable – client-side webové aplikace v F#

Dají se v F# psát client-side webové aplikace? Ano, samozřejmě že dají. A v této přednášce si ukážeme, jak na to pomocí Fable. Také se pokusíme odpovědět na pár otázek, které si v souvislosti s F# na webu můžete položit:

  • je to sice možné, ale měl bych to dělat? Neklade F# „spouštěný v prohlížeči“ příliš velký odpor?
  • jaký smysl dává vyvíjet client-side webové aplikace ve funcionálním jazyce?
  • dá se pracovat s existujícími JavaScript knihovnami a nástroji, např. Reactem? Jaká je interoperabilita s JS?
  • jaké jsou nástroje? Jaká je dokumentace a podpora?

Přijďte, vstupné je zdarma!

Termín: čtvrtek 5. dubna 2018 od 18:00
Místo: Dallmayr café & bar – Karla IV. 412/5, České Budějovice
Přihlášení/registrace: Na Facebooku

Nemáte Facebook, bojujete se systémem? Dobře pro vás! Registrace není třeba, prostě doražte… Pokud Facebook máte, přihlášením nám pomůžete odhadnout návštěvnost, abychom případně změnili místo konání.

POZOR: After párty bude ihned po skončení přímo na místě…