[DEV] Čtvrtkon #86

  • Kdy: 14.11.2019 18:00
  • Kde: Dallmayr café & bar
  • Událost: odkaz

Martin Michálek

Martin je konzultant k rychlosti webu a tvůrce obsahu pro frontendové vývojáře. Vede spolek Frontendisti.cz, vydal už 3 knihy spojené s FE vývojem, v rámci webu VzhuruDolu.cz publikuje články i podcast.

Téma: Dynamičtější než byste čekali

AMP je zvláštní způsob distribuce stránek, který zajišťuje nevídanou rychlost. A taky frontendový framework pro tvorbu obsahových webů a e-shopů. Ukážeme si, že na rozdíl od původní verze je AMP vhodný i pro dynamické komponenty, psané v JavaScriptu a jak je možné tuto technologii kombinovat s běžnými weby nebo PWA.

Jan Svěrák

Honza dělá internety. Poslední tři roky se staral o frontend spousty WordPressových webů a v současné době se věnuje designování frontendu webových aplikací. Říká o sobě, že není JavaScriptový programátor ani mašina na převádění PSD do HTML :-)

Téma: Potřebuješ kodéra

Relativně často se setkávám s názorem, že práce kodéra je vesměs nedůležitá a zvládne ji i “cvičená opice”. Chtěl bych tedy upozornit na časté nedostatky webového frontendu a jaké důsledky sebou přehlížení této části tvorby webu přináší.

Je jedno jestli jste firma, která nemá kodéra protože ho “nepotřebuje” nebo freelancer co dělá weby komplet sám na sebe, tak jako tak mám v plánu Vám ukázat několik chyb, kterým je snadné se vyhnout a tím zvýšit kvalitu výsledného produktu.

Talk

  • Jakub Bican: Pravý domácí GIS z Budějc

Jak v ČB vznikají geoinformační systémy a mapové aplikace pro tisíce firemních uživatelů a jak si [ne|u]dělat vlastní.